Cestujete do Arabských emirátov? Toto sa oplatí vedieť pred dovolenkou

To, že Spojené arabské emiráty tvorí sedem autonómnych emirátov na Arabskom polostrove, zrejme viete. Takisto určite viete, že hlavným mestom emirátov je Abú Zabí, najrozšírenejším náboženstvom je tu islam a že sa tu hovorí arabčinou. Aké ďalšie informácie by ste však mali o Arabských emirátoch vedieť ešte predtým, než tam vycestujete?

Užitočné informácie o Arabských emirátoch

Teploty. Ak ste sa rozhodli, že budete dovolenkovať práve tu, no nemáte veľmi radi extrémne horúčavy, mali by ste do Arabských emirátov vycestovať v zime. Užijete si totiž príjemné teploty do 30 stupňov. Ak by ste vycestovali v lete, teploty by mohli presiahnuť aj 50 stupňov!

Alkohol. Slovenských dovolenkárov často zaujíma aj to, či je v tej – ktorej krajine dovolené piť alkohol. Pretože práve v moslimských krajinách s tým môže byť problém. Arabské emiráty nie sú výnimkou. Alkohol sa tu môže konzumovať iba v hoteloch, ktoré majú udelenú špeciálnu licenciu. Ak sa nechcete dostať do problémov, alkohol svojvoľne nekonzumujte.

Mešity. Oplatí sa tiež vedieť, že pred vstupom do mešít by sa ženy mali zahaliť. A to neplatí len pre miestne ženy, ale samozrejme aj pre turistky! Na posvätné miesta sa teda v sukničke a tielku určite nevyberajte.

Telefónne čísla. Pre každý prípad si pred príchodom na dovolenku zapíšte dôležité telefónne čísla. Polícia má v Arabských emirátoch číslo 999, prvá pomoc 998, požiarnici 997 a pobrežná hliadka 996.

Očkovanie. Žiadne špeciálne očkovania pred vstupom do krajiny nie sú nutné. Odporúča sa ale mať absolvované očkovanie proti tetanu. A hlavne dodržiavanie hygieny!

Arabské emiráty a bezpečnosť

Arabské emiráty sú pomerne bezpečné. Ak sa dobrovoľne nebudete vystavovať nebezpečenstvu a porušovať miestne zákony! Napríklad už aj spomínanou konzumáciou alkoholu. Taktiež je zakázané fotografovať miestne ženy bez ich predchádzajúceho povolenia. Mohli by ste si tak narobiť problémy. Ešte väčšie problémy si však narobíte v prípade, že budete fotografovať vojenské a vládne budovy a dôležité strategické objekty. V záujme vlastnej bezpečnosti sa týmto aktivitám vyhnite. Samozrejmosťou, ako v každej moslimskej krajine, je úctivé správanie a dodržiavanie kultúry odievania na nábožensky významných a posvätných miestach.